Zmiana wełny na piankę

W momencie, gdy poddasze jest ocieplone wełną mineralną i co roku pojawiają się wyższe rachunki to będzie już najlepszy znak, że zmiana izolacji będzie po prostu obowiązkowa.

Wykorzystanie piany PURRozwiązaniem jakie można wykorzystać będzie zastosowanie pianki poliuretanowej. Dzięki niej da się przygotować izolację w dobrej cenie i w krótkim czasie. Najbardziej popularny sposób na izolację to oczywiście w naszym kraju popularna od wielu lat wełna mineralna. Jednak charakteryzuje się ona dużą nasiąkliwością, przez co jej wytrzymałość jest na marnym poziomie. Z czasem jej właściwości będą coraz gorsze a to będzie sprawiać, że swoich zadań nie będzie ona już dobrze wypełniała. Dodatkowo może ze względu na wysoką wilgotność przyczyniać się ona również do tworzenia grzybów oraz pleśni.

Dodatkowo wełna to taki materiał, który jest bardzo niewdzięczny, ponieważ jeśli nie zabezpieczy się jej przed czynnikami atmosferycznymi to szybko pojawią się tego przykre skutki. Może przyciągać szkodniki, gryzonie, przez co poszycie dachu zostanie w ekspresowym tempie zniszczone. Dlaczego piana poliuretanowa? Piana to taki materiał, który bardzo dobrze się sprawdzi między innymi dlatego, że jej właściwości utrzymują się przez lata. Nakładanie piany jest proste i można to zrobić w krótkim czasie. W ten prosty sposób inwestycja będzie zrealizowana dużo szybciej. Piana nadaje się do nałożenia praktycznie na każdy materiał, dlatego to gdzie będzie ona użyta nie ma szczególnego znaczenia. Zaletą będzie jej adhezyjność, i nadaje się ona dzięki temu do stosowania jako uzupełnienie między przegrodami.

Obecnie wykorzystywane piany maja zamknięty albo otwarty charakter. Najczęściej jest to produkt, który jest paroszczelny i nie będzie przepuszczał powietrza, dlatego właśnie ważne będzie stosowanie izolacji na dużej powierzchni oraz w momencie, gdy chce się wykonywać izolację murów. Technika nakładania to natrysk, dlatego nie ma żadnego problemu, by z taką pianą spokojnie dotrzeć nawet do takich miejsc, które na pierwszy rzut oka mogą się wydawać niedostępne. Jej właściwości izolacyjne są bardzo dobre i to na pewno jest czynnikiem zachęcającym do jej stosowania.Grzegorz

Specjalista od powłok ochronnych i izolacji natryskowych