Wykonywanie pianką poliuretanową izolacji natryskowych

izolacje natryskowe piankąPonieważ, przez wiele lat przyzwyczailiśmy się do używania tanich materiałów oferowanych na rynku z powodu ich niskiej ceny, nie byliśmy w stanie wypełnić wszystkich szczelin używając do tego styropianu czy wełny. Taka izolacja ma więcej wad niż zdajemy sobie z tego sprawę. Izolując styropianem lub wełną pozostawiamy około 5m2 ubytków na 170m2 dachu, który posiada mniej więcej 2500 połączeń, ponieważ nie jesteśmy w stanie dopasować takiego rodzaju materiału chociażby do łukowatych powierzchni. Bardzo często mamy do czynienia z dość skomplikowanymi i trudnymi konstrukcjami, których nie jesteśmy w stanie wypełnić izolacją chyba, że dobierzemy odpowiednią do tego rodzaju utrudnień piankę. I to jest właśnie idealny sposób na zniwelowanie wszystkich termicznych mostków oraz przerw roboczych, a także nie generowanie opadów i zapewnienie wypełnienia nawet najmniejszych i trudno dostępnych szczelinach. Czyli pianka poliuretanowa, która tworzy monolityczną warstwę izolacyjną.

Musimy pamiętać, że ocieplenie z wełny mineralnej pomiędzy krokwiami możemy wykonać dopiero po upływie jednego roku, ponieważ trzeba pozwolić, aby drewno wystarczająco wyschło. Po wykonaniu tynków wewnętrznych trzeba się natomiast wstrzymać do ośmiu miesięcy. Jeśli jednak spieszy nam się i chcemy wcześniej ocieplić dach powinniśmy użyć wspomnianej pianki poliuretanowej. Czym jest pianka poliuretanowa? Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak dużo poliuretanu nas otacza oraz jak duża ilość rzeczy jest z niego wykonana.

izolacje poddaszaNie tylko izolacje są wykonywane z tego tworzywa, ale także wypełnienia drzwi chłodniczych, mieszkalnych, modułowych przegród wewnętrznych oraz różnych innych formowanych elementów termoizolacyjnych, o których nie jeden z nas nie ma pojęcia. Jednak to nie wszystkie zastosowania pianki PUR. Jest także używana do produkcji zabawek, wanien oraz brodzików, a nawet elementów dekoracji i kształtek technicznych itp. Potrzebne są specjalne urządzenia wysokociśnieniowe, aby można było zastosować piankę poliuretanową do izolacji termicznej. Używana jest w budownictwie między innymi przemysłowym, przechowalniczym oraz mieszkaniowym. Mechanizm działania takiej pianki polega na zmieszaniu dwóch partii systemu, przez co następuje reakcja spieniania. Dzieje się to w głowicy maszyny.Grzegorz

Specjalista od powłok ochronnych i izolacji natryskowych