Warto zainwestować w lepszą izolację cieplną

izolacje piankowePonieważ ceny energii nie maleją, a wręcz przeciwnie, musimy zadbać, aby nasz dom posiadał odpowiednią izolację cieplną. Zarówno strop jak i dach są powierzchniami najbardziej tracącymi ciepło. Podczas kupna odpowiedniego materiału izolacyjnego musimy wiedzieć, że to nie cena, opór cieplny czy współczynnik lambda są najważniejsze. Te wiadomości pomogą nam bowiem w rozróżnieniu materiałów w laboratorium. Ponieważ budynek musi borykać się z przeróżnymi warunkami musimy zwrócić uwagę na takie cechy izolacji jak brak oddziaływania warunków z zewnątrz na dany materiał, szczelność czy trwałość, aby zapewnić odpowiednią izolację podczas całego okresu użytkowania. Od paru ładnych lat materiałem zapewniającym izolację cieplną dachów była wełna mineralna, ponieważ jest nie tylko tania, ale i łatwa w montażu.

Według badań nawet niewielkie mostki termiczne w zainstalowanej wełnie mogą znacznie pogorszyć jej parametry izolacyjne. Jeśli brakuje ok. 10 % wypełnienia (towarzyszy to każdej instalacji wełny) powoduje o ok. 90 % gorszą izolację - jeśli nastąpią zmiany w położeniu wełny. Dobrym rozwiązaniem jest, więc zastosowanie pianki poliuretanowej otwarto komórkowej, która staje się coraz bardziej popularna na rynku ze względu na swoje właściwości oraz doskonałą izolację. Pianka dociera nawet do najbardziej niedostępnych miejsc oraz gwarantuje skuteczną i szczelną izolację nieulegającą upływowi czasu.

piana poliuretanowaWszystko to dzięki 150- krotnemu rozrostowi pianki poprzez instalację metodą hydrodynamicznego natrysku na powierzchnie typu drewno, beton czy folia paroprzepuszczalna. Pianka posiada także inne zalety takie jak bardzo wysoka przepuszczalność pary czy niskie pochłanianie wody(0,3 kgm2) . Jest ona idealną przeszkodą, a swoją doskonałość opiera na zatrzymywaniu ciepła równocześnie odprowadzając wilgoć na zewnątrz. Metoda ta zapewnia jednolitą warstwę izolacji nie zawierając przy tym żadnych mostków termicznych. Co więcej pianka nie tylko jest odporna na działanie czasu, ale także jest hipoalergiczna. Nie powoduje ona alergii u dzieci, a nawet u wszelkich zwierząt. Zastanówmy się nad zastosowaniem pianki oraz innych dobrych materiałów do izolacji naszego domu, ponieważ całe koszty się zwrócą już w przeciągu kilku najbliższych miesięcy, kiedy to odnotujesz niższe rachunki za ogrzewanie niż sąsiedzi.Grzegorz

Specjalista od powłok ochronnych i izolacji natryskowych