Jak poprawnie ocieplić poddasze natryskiem piany poliuretanowej

ocieplenie poddasza

Pianka poliuretanowa to bardzo ciekawy produkt, jeśli chodzi o walory użytkowe, które będą powodować wzrost zainteresowania tą technika ocieplania. Niestety nie dla wszystkich będzie możliwe wykonanie takiej izolacji, ponieważ do jej realizowania trzeba mieć odpowiedni sprzęt, a także posiadać istotne doświadczenie, które ułatwi wykonanie tej izolacji w odpowiedni sposób. Dlatego praktycznie zawsze trzeba podjąć współpracę ze specjalistyczną firmą.

Pianka do wykonania ocieplenia metodą natryskową będzie dzielić się na dwa podstawowe rodzaje.

Piana zamkniętokomorkowa – jest polecana przede wszystkim do izolowania hal przemysłowych, magazynów, przechowalni produktów spożywczych, dojrzewalni czy chłodni.

Piana otwartokomorkowa – charakteryzuje się mniejszą gęstoscią niż piana z zamkniętymi komórkami, ma wyższy współczynnik przewodzenia ciepła, izolacja termiczna jest gorsza. Jednak jest przepuszczalna dla pary wodnej i to będzie jej zaleta. To rozwiązanie, które poprawia dźwiękoszczelność przegrody. Stosuje się do izolacji poddaszy, sufitów i ścian w budynkach mieszkalnych.

wykorzystanie piany pur

Zalety ocieplenia poddasza pianką poliuretanową

Użycie pianki do docieplania nie będzie nieść za sobą żadnych konsekwencji zdrowotnych dla domowników. Pianka jest bezpieczna, nie emituje toksycznych substancji i obcych zapachów. Klienci, którzy widza ekipę z aplikatorem w strojach ochronnych często się obawiają, ale nie wynika to z tego, że pianka jest trująca, ale rozpręża się bardzo szybko a to sprawia, że jeśli dostałaby się do nosa czy gardła pracownika, ten by się udusił.

Zaletą pianki będzie również to, że pozwala ona na szybkie wykonywanie prac, a sprawna ekipa będzie w stanie w ciągu jednego dnia wykonać skutecznie izolację nawet na bardzo dużej przestrzeni kilkuset metrów. Natrysk pianki poliuretanowej będzie wykorzystywany w starym budownictwie. Dzięki niej będzie się można uchronić przed rozwojem grzybów i pleśni co w takich budynkach ma duże znaczenie. Jest to również lekki materiał, dlatego nie będzie trzeba obawiać się o stan więźby. Piana nie wyklucza również kondensacji pary wodnej i dzięki temu będzie szczelnie wypełniać wszystkie przestrzenie. Nie będzie problemu z tym, by uniknąć pojawienia się mostków termicznych co będzie bardzo ważne.Marek

Wykonuje izolacje przy użyciu pianki poliuretanowej