Izolacja pianą PUR - sposób na lepszy komfort termiczny

piana PUR

Komfort termiczny w domu docenia się przede wszystkim zimą, aby jednak można było się nim cieszyć, należy o nim pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem. Kluczem do sukcesu wydaje się w tym kontekście ocieplenie domu, jeśli zaś zainwestujemy w nie już na etapie budowy nieruchomości, zyski z tego tytułu będziemy czerpać jeszcze przez długi czas.

Te będą miały przede wszystkim wymiar finansowy, dobra termoizolacja sprawia bowiem, że przy dodatnich temperaturach nie ma konieczności docieplania domu. Okazuje się jednak, że zwycięzcą będzie nie tylko sam nasz portfel, ale również środowisko naturalne. Jeśli nie będziemy musieli uruchamiać intensywnego ogrzewania, automatycznie będziemy spalać mniejsze ilości paliw opałowych. W konsekwencji do atmosfery trafi znacznie mniej gazów cieplarnianych niż ma to miejsce w innych okolicznościach, zadowoleni będziemy więc nie tylko my sami, ale również nasza planeta. Nie można nie docenić również tego, że ochrona termiczna może być cennym wzmocnieniem naszej nieruchomości. To sposób na jej ochronę przed anomaliami pogodowymi, szkodliwym działaniem promieni UV, a nawet przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jeśli więc mamy wskazać na ewentualne problemy, te są związane przede wszystkim z wyborem takich materiałów termoizolacyjnych, o których wiadomo, że będą spełniały nasze oczekiwania. Na termoizolację składa się szereg działań i tylko ich całokształt ma wpływ na to, jak prezentuje się ocieplenie domu i jak się ono sprawdza. Jeśli więc zależy nam na izolacji nowoczesnej, trwałej i skuteczniej, nie podejmujmy żadnych decyzji pod wpływem emocji. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się ze specjalistami, którzy znają rynek i wiedzą, jakim materiałom obecnym na nim, można zaufać w pierwszej kolejności. W czasach, w których efektywność energetyczna budynku nabiera coraz większego znaczenia, rośnie również rola, jaką ma do spełnienia piana poliuretanowa. Piana PUR jest przy tym chwalona zarówno przez ekipy budowlane, jak i przez użytkowników nieruchomości. Tym, co sprawia, że cieszy się ona dużym zainteresowaniem, jest przede wszystkim niski współczynnik przenikania ciepła, choć dla ekip budowlanych ważne jest również to, że piana PUR jest łatwa w montażu, a jej instalacja nie wiąże się z ryzykiem powstawania mostków termicznych. Osoby, które mieszkają w domach ocieplanych w ten sposób doceniają i to, że natrysk pianą PUR sprawia, że dom jest lepiej izolowany od hałasu, a na ścianach zewnętrznych budynku rzadziej skrapla się wilgoć. Warto mieć też ba uwadze odporność piany na działanie najczęściej spotykanych rozpuszczalników.Marek

Wykonuje izolacje przy użyciu pianki poliuretanowej